خدمات حسابداری

انواع حسابداری

حسابداری مدیریت
بهترین راه حل برای مدیریت جهت برنامه ریزی و مدیریت کسب و کار
حسابداری دولتی
جهت تنظیم و تدوین بودجه دولت مناسب می باشد
حسابداری مالی
بهترین گزینه جهت پی بردن به صورت های مالی
حسابداری صنعتی
بهترین راه حل جهت پی بردن به بهای تمام شده محصولات تولیدی
حسابداری مالیاتی
محاسبه دقیق مالیات پرداختنی، کاهش بدهی مالیاتی، تکمیل  اظهارنامه مالیاتی
حسابداری حقوقی
جهت  تحقیق و بازرسی فعالیت‌های مالی اشخاص حقیقی و حقوقی
حسابداری بهای تمام شده
بهترین گزینه برای بهای تمام شده محصولات و خدمات ، تولیدات
حسابداری منابع انسانی
تشخیص و تامین داده های مورد نیاز و مربوط به منابع انسانی

تعریف حسابداری

در تعریف حسابداری مجموعه ای از اطلاعاتی است که با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز مارا در تصمیم گیری بهتر در خصوص عوامل مختلف یاری میکند .

با استفاده از اطلاعات حسابداری سرمایه گذارها، اعتبار دهندگان، مدیران و دولت می توانند نسبت به مسائل اقتصادی بهتر تصمیم بگیرند. مثلاً یک شخصیت حقیقی یا حقوقی می خواهد در شرکتی سرمایه گذاری کند بایستی نسبت به وضعیت مالی آن مجموعه آگاهی پیدا کند تا با خیالی آسوده  نسبت به اهداف تصمیم گیری نماید.

هدف از ایجاد حسابداری جوابگویی به نیازهای مالی می باشد ، در نتیجه در گذر زمان و با توجه به گسترش تکنولوژی و پیچیده شدن فعالیت های اقتصادی ، انجام امور حسابداری تغییراتی را شامل شده است.

در واقع حسابداری سیستمی است که با استفاده از آن نسبت به جمع آوری ،طبقه بندی ،ثبت ،خلاصه سازی و در نهایت تهیه گزارشات مالی و صورت های حسابداری در اشکال مختلف صورت می گیرد تا در نهایت بتوان به عنوان خروجی و یک خط مشی برای تصمیم گیری های آتی انجام گیرد.

تاریخچه حسابداری

گذشته علم حسابداری به زمانی بر می گردد که لوکاپا چولی در سال ۱۴۹۴ میلادی اقدام به پایه گذاری این علم در قاره اروپا نمود .

پاچیولی حسابداری دوطرفه و دیگر مفاهیم مربوط به تجارت را در کتاب خود De Computis et) Scripturis) توضیح داده است که با عنوان «پیرامون ارزیابی ها و نوشته ها» به انگلیسی ترجمه شده است. کتاب او در یک قرن پس از انتشار به پنج زبان زنده دنیا ترجمه شد .

در‌ واقع اصول و روش های حسابداری که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد ،تغییرات کمی از زمان پاچیولی به خود دیده است.

البته لازم به ذکر است خوارزمی، دانشمند معروف ایرانی، برای نخست دفعه درباره مفهوم صفر، شیوه نگارش نشانه‌ای اعداد و شمارش دهدهی در رساله ” جبر و مقابله ” توضیحاتی را داد و جالب است بدانید سیستم دهدهی کنونی در واقع ترجمه این رساله است که بوسیله لئونارد فیبوناچی در ایتالیا انجام گرفت و از آن طریق عالمگیر شد.